Grand Lyon Film Festival – Jet Partner
Aktualności

Grand Lyon Film Festival

Zanurz się w otchłań klasyków kina światowego na festiwalu imienia braci Lumiere w dniach 13-21 października 2018 roku. (Grand Lyon Film Festival)

Festiwal Filmowy Braci Lumiere w Lyonie – to nowe coroczne wydarzenie w świecie historii kina. Po raz pierwszy festiwal poświęcony pionierom kina odbył się w 2009 roku. Początkowo festiwal skupiał się na historii i klasykach kina dla ogółu społeczeństwa. Już debiutancki festiwal filmowy 2009 był ogromnym sukcesem, zarówno wśród zwykłych widzów, jak i profesjonalistów filmowych.

Starania organizatorów zostały uwieńczone sukcesem, i festiwal w Lyonie potwierdził – stare kino nadal zachwyca publiczność. Od kilku lat z rzędu w październiku miasto żyje w rytmie wielkiej imprezy filmowej. Najsłynniejsi reżyserzy, aktorzy przyjeżdżają tu, a za nimi – wielu turystów. Jedną z głównych cech wyróżniających festiwal filmowy jest to, że na gigantycznej Sali pokazywane są reżyserskie wersje. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego festiwalu jest zaproszenie na festiwal reżysera filmowego, który wniósł znaczący wkład w historię światowego kina.

Clint Eastwood został pierwszym zwycięzcą nagrody braci Lumiere w roku 2009. W październiku 2018 roku ta sama nagroda zostanie przyznana Jane Fonda.

Odwiedź jedno z najważniejszych wydarzeń światu kinowego, wynajmij samolot w Jet Partner.

Did you like this? Share it!

No comments for “Grand Lyon Film Festival

Leave Comment