Aktualności – Jet Partner

Aktualności

Ranking prywatnych samolotów 2020

Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking prywatnych samolotów, oparty o najczęściej używane samoloty w naszej praktyce.

 • 1. Cessna Mustang/cj/cj1;
 • 2. Cessna Citation cj2/CJ3/cj4;
 • 3. Cessna Citation XLS/XLS+/excel;
 • 4. Hawker400xp, Phenom 300;
 • 5. Challenger 300/605/850;
 • 6. Międzykontynentalne Global Express/5000/6000 oraz Falcon 7x/8x.

Pierwsze 4 pozycje to samoloty o pojemności do 8 pasażerów. Szybkie, ekonomiczne, nie drogie. Idealne na rodzinny weekendowy wypad lub spotkanie biznesowe.

Na szczególną uwagę zasługuje połączenie pozytywnych cech w Cessna Citation XLS. Sprawdź szczegółowy opis samolotu na naszej stronie internetowej.

Jak zostać stewardessą lotnictwa biznesowego

Jak zostać stewardessą lotnictwa biznesowego?

Najwyższy poziom świadczenia usług w lotnictwie biznesowym wymaga specjalnego poziomu wyszkolenia personelu pokładowego. Doświadczenie i profesjonalizm stewarda lub stewardessy jest kluczem do komfortowej i bezpiecznej podróży klienta. Specyfika pracy w lotnictwie biznesowym diametralnie różni się od cech pracy tego samego specjalisty w liniach lotniczych obsługujących regularny ruch pasażerski.

Mylne jest powszechnie panujące zdanie, ze głównymi warunkami do spełnienia przez przyszły personel pokładowy odrzutowców biznesowych to młody wiek oraz reprezentacyjny wygląd. Przeciwnie, firmy organizujące loty prywatne wybierają osoby z wiedzą i doświadczeniem, a także zdolnością do pracy w trybie wielozadaniowym.

Podstawowa lista wymagań na stanowisko stewardessy jest następująca:

 • doświadczenie w regularnych lotach przez co najmniej pięć lat;
 • biegła znajomość języków obcych, podstawą jest biegła znajomość angielskiego w mowie i piśmie;
 • reputacja (powinny być zalecenia od pracodawców);
 • wytrzymałość fizyczna, niezawodne zdrowie;
 • wysoka odporność na stres, elastyczność, chęć do pracy w nieregularnym harmonogramie;
 • wysoki poziom inteligencji, umiejętność wyjścia z różnych sytuacji, podejmowania nadzwyczajnych decyzji.

Ponadto stewardesa lotnictwa biznesowego musi posiadać wiedzę na temat zawiłości wysokiej kuchni, wysokiej klasy alkoholu, nakrycia stołu, a także psychologii, etykiety, podstaw medycyny i wielu innych zagadnień. Konieczne jest odbycie specjalnych kursów szkoleniowych dla stewardów VIP.

Wymagania zawodu stewarda

Stewardessa (steward) lotnictwa biznesowego to nie tylko praca, ale szczególny styl życia. Jednocześnie ciężka praca wymaga doskonałego zdrowia i stalowych nerwów.

Przygotowanie samolotu do lotu zajmuje około trzech godzin. Stewardessa musi posprzątać kabinę, nakryć do stołu, przygotować produkty. Mniej więcej tyle samo czasu spędza się na czyszczeniu kabiny po locie. Do tego należy podchodzić ze szczególną ostrożnością. Ważne jest zadbanie o luksusowe meble, przybory, drogie dodatki wnętrza samolotu.

Podczas lotu stewardessa lub steward jest zobowiązany do grzecznego i ostrożnego komunikowania się z pasażerami.

Praca jako stewardessa w segmencie lotnictwa biznesowego nie ma ograniczenia wiekowego. Niektóre firmy mają stewardessy w wieku 40+. Są to najbardziej doświadczeni specjaliści, gotowi do rozwiązywania problemów o dowolnej złożoności.

Jakim będzie biznes „po-koronawirusowy”?

Biznes po koronawirusie

Jak będzie wyglądał biznes lotniczy po koronawirusie? Loty czarterowe i loty business Aviation  – odpowiedzią na potrzeby podróży. 

Wraz ze zmniejszającą się liczbą kolejnych zachorowań na koronawirusa, coraz częściej padają pytania:

 • Co dalej?
 • Kiedy zostaną otwarte granice?
 • Kiedy zostaną uruchomione połączenia lotnicze?
 • Do jakich krajów będziemy mogli polecieć?

Według prognoz, świat po epidemii nie będzie już tak samo „otwarty” jak wcześniej. „Plama kwarantanny” na mapie będzie się powoli przemieszczać, otwierając przestrzeń lotniczą w jednych krajach, a zamykając ją w innych. 

W takiej sytuacji, najważniejszą dla prowadzenia biznesu będzie elastyczność oraz szybkie reagowanie na nowe warunki i dostosowanie się do nich.

Partnerstwo z brokerami lotniczymi

Kluczowe będzie tutaj partnerstwo z brokerami lotniczymi, oferującymi wynajem prywatnych samolotów. Niezależność od stałego rozkładu lotów doda pewności w opuszczeniu kraju w drodze na spotkanie biznesowe bądź wysłanie grupy pracowników w celu wywiązania się z ważnego kontraktu.  

Oczekujący na swojego klienta samolot prywatny może wylecieć w niemal każdej chwili. Szczególnie ważne jest to w sytuacji, jaką mieliśmy miesiąc temu. Rózne kraje niespodziewanie ogłosili informację o pilnym zamknięciu granic.

Prywatni przewoźnicy również dostosowują się do nowych warunków. Kabiny samolotów są dezynfekowane, a cały personel lotniskowy oraz załoga na pokładzie wykonują swoją pracę w maskach ochronnych, rękawiczkach zgodnie z nowymi zasadami.

Wynajem samolotu – najbardziej higieniczny środek transportu

Wynajęcie prywatnego samolotu znacznie zmniejsza kontakt z nieznajomymi ludźmi, gdyż wynajętym samolotem lecą tylko wskazane przez klienta osoby, a formalności i kontrole bezpieczeństwa na lotnisku odbywają się w bardziej kameralnych miejscach. Wylot i przylot można zorganizować na lotnisko najbliższe miejsca docelowego, nawet do takiego, do którego większość linii lotniczych nie dociera.

Do niedawna, wynajem odrzutowca wydawał się być bardzo dużym wydatkiem. Niewielu mogło sobie na niego pozwolić, preferując loty samolotami rejsowymi. Doświadczenie ostatnich tygodni wykazało, że oszczędny, czasem, płaci podwójnie.

Sprawdź, ile by kosztował interesujący Cię przelot. 

Napisz do nas.

Loty ewakuacyjne spowodowane koronawirusem

Europa zamknęła granice z powodu epidemii koronawirusa. Dozwolone są tylko czartery samolotów z obywatelami kraju docelowego na pokładzie. Loty ewakuacyjne są teraz najlepszą opcja powrotu do swoich bliskich.

Sprawdź chronologię rozprzestrzeniania się koronawirusa w Chinach gdy spodziewasz się że granice zostaną szybko otwarte.

Jeśli jesteś w podróży służbowej lub na wakacjach, z dala od swoich bliskich. Jezeli jesteś daleko od firmy, której nie możesz zostawić w spokoju przez około 3 miesiące. Czas wrócić do domu. Wraz z rozprzestrzenianiem się wirusa wchodzą większe ograniczenia. Z czasem powrót będzie trudniejszy i droższy.

Jeśli główne lotniska są zamknięte, możesz sprawdzić regionalne. Zwykle mniejsze pozostają otwarte dłużej.

Szukaj towarzyszy podróży, być może duży samolot będzie dostępny w twoim regionie. Możliwość podzielenia się kosztami wynajmu samolotu z kimś znacznie zmniejszy twoje wydatki. To sprawi, że prywatny samolot będzie bardziej przystępny.

Zachowaj spokój.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Lataj bezpiecznie.

Loty biznesowe

Loty biznesowe

Jeśli chcemy skutecznie prowadzić biznes międzynarodowy, to wiąże się to najczęściej z częstym podróżowaniem. Spotkania biznesowe czy konferencje to tylko niektóre z elementów wpływających na rozwój firmy. Niestety podróże po Europie mogą być czasochłonne, a wiadomo, że współcześnie czas jest niezmiernie cenny dla wszystkich przedsiębiorców. Rozwiązaniem są  loty biznesowe, które pozwalają na elastyczne dopasowanie każdej podróży do planowanych spotkań oraz potrzeb przedsiębiorcy.

Lataj bezpiecznie

Business jet to najbardziej higieniczny sposób podróżowania. Wirusy przenoszone są drogą powietrzno‐kropelkową. Częste podróże wiążą się również z częstszym kontaktem ze źródłami potencjalnego zakażenia. Wynajęcie prywatnego samolotu znacznie zmniejsza taki kontakt, gdyż wynajętym samolotem lecą tylko wskazane przez klienta osoby, a formalności na lotnisku odbywają się w bardziej kameralnej sali odlotów.

Zamów prywatny samolot w Jet Partner.

Magánrepülő bérlés

Magánrepülő bérlés

A közelmúltban a repülés mint közlekedési forma nem volt népszerű, mert az árak nagyon magasnak tűntek. Az ügyfelek mindazonáltal értékelték ezt az utazási módot. Ez a repülőtereket zsúfolttá tette, és a check-inek várhatóan nagyon hosszúak lehetnek. Az üzletemberek gyakran feladják a hagyományos vonalakat és bérelnek privát repülőgépet. A repülőgép charter szintén alternatíva. Eddig ezeket a megoldásokat elsősorban az utazási irodák használták, de egyre több csoport választ egy olyan szolgáltatást, amely lehetővé teszi számukra, hogy gyakorlatilag elérjék a világ bármely pontját.

Read More

Aereo privato

Jet privato

I ritardi nelle compagnie aeree popolari possono non solo essere fastidiosi, ma allo stesso tempo per molte persone rappresentano un grosso problema. Questo è particolarmente importante per gli uomini d’affari. In questa situazione, un’alternativa potrebbe essere un aereo privato. Ti consente di risparmiare tempo e pianificare bene il tuo viaggio. Quindi, se il tuo programma della giornata è sempre pieno, e quindi non ci sono ritardi, vale la pena utilizzare i nostri servizi. Offriamo molte buone soluzioni non solo per gli uomini d’affari, ma anche per i privati.

Read More

Życzenia świąteczne

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący nowy rok.

W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań.

Jet Partner

Рождественский концерт звёзд мирового балета „Christmas балет-гала”

Christmas ballet gala

Посети с Jet Partner ежегодный рождественский праздник балета, рождественский концерт звёзд мирового балета „Christmas балет-гала„. 6000 зрителей станут свидетелями незабываемого праздника балета, ведь «Christmas балет-гала» – лучший подарок в канун Нового года для всех любителей высокого искусства!

Read More

Privatni avion

Privatni avion

Privatni avion

Kašnjenja u popularnim zrakoplovnim tvrtkama ne samo da mogu biti neugodna, već će istovremeno predstavljati i veliki problem. To je posebno važno za gospodarstvenike. U ovoj situaciji, alternativa bi mogao biti privatni avion. To vam omogućuje da uštedite vrijeme i dobro planirate svoje putovanje. Dakle, ako je vaš raspored dana uvijek zauzet i stoga uopće nema kašnjenja, onda je vrijedno koristiti naše usluge. Nudimo mnoštvo dobrih rješenja ne samo za gospodarstvenike, već i za privatne osobe.

Read More