Malownicze Alpy – Jet Partner
Aktualności

Malownicze Alpy

Łańcuch górski, najwyższy i najdłuższy, leżący całkowicie w Europie – Alpy. Są złożonym systemem grzbietów i masywów. Rozciągają się od Morza Liguryjskiego do Nizin Środkowego Dunaju. Zajęły terytorium w ośmiu krajach: Francji, Monako, Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Liechtensteinie i Słowenii. Całkowita długość łuku alpejskiego wynosi około 1200 km, a jego szerokość wynosi do 260 km. Najwyższym szczytem Alp jest szczyt Mount Blanc i ma wysokość 4810 metrów nad poziomem morza. Położony jest na granicy Francji i Włoch. Alpy to międzynarodowe centrum alpinizmu, narciarstwa i turystyki. Ze względu na położenie w centrum Europy Zachodniej, Alpy są jednym z najlepiej zbadanych systemów górskich, a zatem – najbardziej bezpiecznym.

Polecamy wyjazd do jednej z kilku najbardziej znanych i luksusowych alpejskich miejscowości turystycznych (ranking wg. maksymalnej długości trasy): Zermatt, Grindelwald, Davos Klosters, St. Anton am Arlberg, Cortina, St. Moritz, Kitzbühel, Chamonix Mont-Blan, Garmisch-Partenkirchen, Lech Zürs am Arlberg, Megève, Seefeld.

Najbardziej komfortowym sposobem podróży we wskazane miejsca jest wynajem prywatnego samolotu w JET PARTNER . Wylądować możemy w jednym z pięciu alpejskich lotnisk: Genewa (IATA GVA), Zurych (IATA ZRH), Bern (IATA BRN), Bazylea (IATA BSL), Sion (IATA SIR).

Wynajmij samolot w Jet Partner i ciesz się swoim wolnym czasem.

Did you like this? Share it!

No comments for “Malownicze Alpy

Leave Comment